Żaluzje czy rolety – odpowiadamy.
Okno – niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów waszego domu. Odpowiednie rozmieszczenie okien oraz ich optymalny rozmiar pozwalają, nie tylko, na świadome kontrolowanie przepływu światła przez wasz dom lub mieszkanie, ale także nadaje odpowiedni charakter całej bryle waszego domu. Co zrobić więc, by okna przyciągały uwagę i wciąż spełniały swoją pierwotną funkcję? Sposobów na udekorowanie okien jest kilka. Może to być odważny kolor ram, ciekawy wzór szyb, ozdobna firanka lub modne żaluzje okienne.
O dwóch pierwszych czynnikach powinniście zdecydować jeszcze w fazie uzgadniania projektu domu. Firany, rolety lub żaluzje to kwestia mniej skomplikowana i wybór odpowiednich wzorów, pasujących to wystroju całego wnętrza można odłożyć na dalszy plan. Kiedy przyjedzie jednak ten moment będzie trzeba zadać sobie to od dawna wyczekiwane pytanie – jakie żaluzje wybrać?
Aby dokonać odpowiedniego wyboru należy przypomnieć czym są żaluzje i czym różnią się od rolet. Żaluzje wewnętrzne poziome to konstrukcja wykonana z drewna lub aluminium składająca się z wielu, nakładających się na siebie, wąskich lameli (taśm, pasków) oraz mechanizmu sterowania. Możliwość sterowania w górę i dół oraz kontrola nad rozstawem poszczególnych lameli daje wam pełnie władzy nad tym, ile światła zewnętrznego chcecie przepuścić do środka waszego domu. Roleta, w przeciwieństwie do żaluzji, to zwój materiału nawinięty na aluminiowy wałek, pozwalający opuszczać materiał w górę i dół okna, tym samym zasłaniając pewną jego część lub odcinając dopływ światła w stu procentach.
Przy wyborze żaluzji i rolet do waszego domu, należy zastanowić się jakiego rodzaju żaluzje będą spełniać wasze oczekiwania. Obecnie na rynku mamy do wyboru żaluzje poziome i pionowe. Decydując się na żaluzje poziome, producenci oferują produkty aluminiowe oraz drewniane. Do was należy wybór, który z nich będzie się najbardziej nadawał do udekorowania wnętrza waszego domu. Niezależnie jednak od tworzywa, z którego są wykonane żaluzje, pełnią one dokładnie tą samą funkcję, czyli ograniczają przepływ promieni słonecznych z zewnątrz do wewnątrz pomieszczenia domu.
Najnowsze komentarze