Sposób na efektowne wnętrze – dekoracje z metalu!

Czy metalowe ozdoby są dobrym pomysłem na efektowną dekorację wnętrza? Oczywiście, że tak! Czasem wystarczy odrobina połyskującego metalu, aby przestrzeń stała się nieskończenie i natychmiastowo bardziej glamour. Warto jednak pamiętać, iż zbyt wiele metalicznych elementów może sprawić, że dane wnętrze będzie wyglądało jak sala lustrzana i zamiast zachęcać domowników do relaksu, będzie ich odstraszać.

Niektórzy projektanci śmiało jednak twierdzą, że nie ma czegoś takiego jak “za dużo”, jeśli chodzi o włączenie metalowych ozdób do wystroju. Trzeba jednak posiadać dobre wyczucie w tym, aby urządzić wnętrze odpowiednie do potrzeb i preferencji domowników.

Sztuka z wykorzystaniem metalowych ozdób i dekoracji, a także luster w jednej przestrzeni polega na łączeniu ich z innymi, znacznie delikatniejszymi teksturami, które będą łagodzić i równoważyć efekt glamour (zwłaszcza jeśli z nim przesadzimy). Pracując nad aranżacją można eksperymentować mieszając tekstury (na przykład moher, aksamit czy wełnę) – w taki sposób, aby metaliczne dekoracje kontrastowały i wyróżniały się same w sobie.

Wprowadzając do pokoju nieco więcej metalowych ozdób, należy zachować stonowaną kolorystykę. Mosiądz dobrze będzie współgrał z nieco ciemniejszymi kolorami – czarnym, granatowym, a nawet fioletowym. Chrom, stal nierdzewna i satyna lepiej natomiast komponują się ze znacznie bardziej nowoczesnymi paletami – szarym, białym i niebieskim.

Najlepszym sposobem na wprowadzenie metalowych ozdób do wnętrza zdecydowanie są akcesoria. Świetnie sprawdzają się między innymi: antyczny srebrny zestaw do herbaty lub metalowa taca. Bez żadnego trudu można wymieniać je lub przestawiać we wnętrzu, szukając sposobu na idealną równowagę. Za to trwalsze akcenty metaliczne można próbować wprowadzać w mniejszych dawkach – tak, aby pięknie udekorowały pokój, ale nie stały się zbyt nachalne, a co za tym idzie męczące dla oczu osób w nim przesiadających.

Możesz również polubić…