Nietypowe rolety

Design – jak potrafi wpłynąć na nasze samopoczucie?

Istnieje bardzo dużo filarów, które poprawiają nam samopoczucie i poczucie własnej wartości. Najbliższym przykładem jest chociażby nasz wygląd. Kiedy ubierzemy się gustownie, pomalujemy, to czujemy się lepiej, korzystniej, atrakcyjniej. Natomiast, gdy siedzimy w domu w dresach i w potarganych włosach, to możemy czuć się swobodnie, ale niekoniecznie równa się to z wyglądem. Podobnie jest w kwestii dekoracji wnętrz. Podążając za naszym gustami, czujemy się jak u siebie w momencie, gdy styl jest dopasowany do naszych oczekiwań. Jednakże, nie wszystko da się dopasować pod nas, mając na myśli czynniki zewnętrzne, a dokładnie pogodę, hałas, oświetlenie zewnętrzne, poniekąd też sąsiadów. Kiedy nie jesteśmy fanami wysokiej temperatury, pozostaje pytanie: jak chłodzić dom w upały? Więcej dowiesz się poniżej.

Dopasowany styl, rolety również!

Często kojarzą się z prywatnością, zwłaszcza na parterze, ale również z ograniczeniem ciepła, światła dziennego. Nie zawsze się to sprawdza, ponieważ wszystko zależy od jakości materiału, oraz montażu przez specjalistów. Jednakże w ofercie są również antywłamaniowe, które jednocześnie skutecznie chronią przed gorącem.

Rolety zewnętrzne fasadowe

W przeciwieństwie do rolet klasycznych, nie odcinają widoku na otoczenie i przyrodę, gdyż można je regulować. Dzięki temu nie czujemy się całkowicie odcięci od świata, a tym samym – od prywatności. Idealnie się sprawdzają do wyżej wymienionych wymagań, ponieważ skutecznie chronią nas przed nadmiarem gorąca. Jeżeli pozwolimy sobie na inwestycję ich w większości pomieszczeniach, to odczujemy korzystny izolator, który wyrówna temparaturę pokojową do komfortowej. W przypadku, gdy połączmymy rolety z klimatyzacją, mamy zagwarantowaną całkowitą satysfakcję i komfort, a osłabienie spowodowane ciepłem będzie naszą przeszłością. Między powierzchnią lameli a szybą tworzy się z powietrza bariera termiczna, która spowalnia wymianę ciepła. Dzięki temu, w momencie, gdy na zewnątrz jest odczuwalne 30 stopni Celcjusza, w pomieszczeniu temperatura zmniejsza się nawet do 10 stopni Celcjusza!

Możesz również polubić…