7 najlepszych wskazówek, jak zbudować własną ścianę z cegieł

Mur z cegieł to rodzaj konstrukcji, która służy do powstrzymywania przedostawania się wody do budynku. Ściana z cegieł składa się z cegieł ułożonych w regularny sposób.

Ściany z cegieł nazywane są również ścianami murowanymi i są wykorzystywane do wielu celów, na przykład do budowy ogrodzenia, jako fundament budynku lub w celu wzmocnienia budynku. W każdym przypadku ściana z cegieł jest bardzo wytrzymałą konstrukcją.

Poniżej przedstawiamy siedem najważniejszych wskazówek, jak zbudować własny mur z cegieł.

Poznaj rozmiar i kształt swojej działki

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś wiedzieć, jest to, że wielkość Twojej działki będzie czynnikiem decydującym o rodzaju cegieł, których użyjesz do budowy muru. Jeśli działka jest mała, lepiej zbudować mniejszą ścianę.

Należy również znać kształt działki, aby móc użyć cegieł o takim kształcie.

Zbuduj ścianę o różnej wysokości

Wysokość muru powinna zależeć od wytrzymałości cegieł, których używasz. Ściana z cegieł o wysokości 2 stóp jest dość mocna i można do niej użyć mocniejszych cegieł. Z drugiej strony, jeśli działka jest mała, najlepiej jest wykonać mur nisko, aby można go było łatwo pokonać.

Użyj odpowiedniej ilości zaprawy

Zaprawa to cement, który miesza się z wodą i używa do łączenia cegieł. Należy użyć zaprawy dobrej jakości, ponieważ to ona decyduje o powodzeniu całego przedsięwzięcia.

Zaprawę należy wymieszać w wiadrze i upewnić się, że dodano do niej odpowiednią ilość wody. Konsystencja mieszanki powinna być gładka.

Upewnij się, że mieszasz zaprawę równomiernie

Po prawidłowym wymieszaniu zaprawy można przystąpić do pracy. Należy upewnić się, że zaprawa została prawidłowo wymieszana we wszystkich spoinach i że jest gładka.

Ponadto, jeśli pracujesz z dużą liczbą cegieł, lepiej jest wykonać mieszanie z wyprzedzeniem, aby zaprawa stwardniała i można było łatwo pracować.

Uczyń ścianę odporną na wodę

Aby mur był odporny na działanie wody, lepiej jest użyć materiału wodoodpornego.

Hydroizolacja to ważny krok, ponieważ uchroni Cię przed wieloma problemami. Problem polega na tym, że czasami ściana z cegieł nie jest zbudowana w odpowiedni sposób. W takim przypadku woda wsiąka w ścianę i powoduje jej uszkodzenie.

Wnioski:

Oto siedem najważniejszych wskazówek, jak zbudować własną ścianę z cegieł. Jest to bardzo przydatna rzecz, którą warto mieć, jeśli chcesz, aby Twoja nieruchomość była bezpieczna i mocna. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł, a jeśli masz jakieś pytania, to możesz zadać mi je w sekcji komentarzy poniżej.

 

 

Możesz również polubić…