5 najlepszych typów świetlików i ich zalety

Świetliki dachowe służą do poprawy dostępu światła do wnętrza domu. Służą one głównie do wpuszczenia większej ilości światła, ale są również wykorzystywane do zmniejszenia ciepła wewnątrz domu. Można je zamontować na suficie, na ścianach lub na dachu.

Świetliki są dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Oto 5 najlepszych typów świetlików dostępnych na rynku:

1. Świetlik drewniany

Świetliki drewniane służą do doprowadzenia naturalnego światła do wnętrza domu. Daje ono bardziej naturalne światło bez wytwarzania ciepła w pomieszczeniu. Jest to jedna z najlepszych opcji do wyboru, jeśli masz drewniane wnętrze.

2. Świetlik szklany

Jest to najczęstszy typ świetlika i jedna z najlepszych opcji dla domów ze szklanymi wnętrzami. Jest bardzo tani i łatwy do zainstalowania. Świetliki szklane są dostępne w różnych wzorach i rozmiarach.

3. Świetlik aluminiowy

Świetliki aluminiowe to najlepsza opcja dla domów, w których nie chce się dodawać dodatkowej przestrzeni wewnątrz pomieszczenia. Świetliki aluminiowe są najtańszymi świetlikami dostępnymi na rynku.

4. Świetlik z PCW

Świetliki z PVC są stosowane głównie w domach, które nie nadają się do instalacji świetlików aluminiowych i szklanych. Świetliki z PVC są również łatwe w montażu i mają bardzo przystępną cenę.

5. Świetlik miedziany

Świetliki miedziane są najczęściej stosowane w budynkach komercyjnych, ale mogą być również używane w budynkach mieszkalnych. Jest to jeden z najlepszych wyborów do zainstalowania, jeśli chcesz zainstalować wydajne i naturalne światło.

Wnioski:

Wszystkie powyższe świetliki mają swoje wady i zalety. Są one wszystkie dobre opcje do wyboru i wszystkie one pomogą Ci stworzyć najlepsze oświetlenie w domu.

 

Możesz również polubić…