Wieniec z drewnianych części

Driftwood to każdy rodzaj drewna wyrzucanego na brzeg i można go wykorzystać do wykonania rękodzieła o naturalnym wyglądzie. Jeśli chcesz stworzyć prostą, ale oszałamiającą dekorację swojego domu, możesz łatwo zbudować wieńce, sklejając ze sobą kawałki drewna. W przypadku klasycznego okrągłego wieńca zacznij od pierścienia wiankowego jako podstawy. Jeśli chcesz mieć bardziej swobodny kształt, możesz zbudować wieniec bez podstawy, używając drewna driftowego i kleju. Po zakończeniu udekoruj go tak, jak chcesz, aby pasował do stylu Twojego pokoju! To idealny pomysł na design recykling z drewna które być może zostałoby wyrzucone!

Korzystanie z podstawy pierścienia

Przyklej na gorąco koniec płótna do pierścienia wieńca. Wybierz pierścień z wiankiem, który ma taki sam rozmiar, jak ten, który chcesz umieścić w swoim produkcie końcowym. Kup rolkę płótna o szerokości 5,1–7,6 cm i przyłóż koniec do jednego z drutów z przodu wykręcanego wieńca. Nałóż linię gorącego kleju na koniec płótna i dociśnij go do drutu przez 30 sekund, aby zestalił się.

Owiń płótno wokół drucianego pierścienia wieńca, aby wyglądał bardziej naturalnie. Pociągnij mocno płótno, aby się nie marszczyło, i przełóż rolkę przez środek pierścienia. Ułóż płótno wokół zewnętrznej części pierścienia, tak aby zachodziło na pierwszy pasek o 1,3 cm. Kontynuuj owijanie płótna wokół pierścienia, aby upewnić się, że nie ma żadnych widocznych drutów ani szczelin.
Przestań owijać płótno wokół pierścienia, gdy pozostanie 1,3 cm wolnego miejsca. Odetnij płótno z rolki nożyczkami i użyj gorącego kleju, aby zabezpieczyć luźną krawędź w dole.
Szczelina umożliwia zawieszenie wieńca bez późniejszego doczepiania do niego drutu lub haczyka. Będziesz mógł zasłonić lukę od przodu drewnem dryfującym, aby ją ukryć. Będzie widoczny tylko z tyłu.

Dekoruj kawałkami drewna

Posortuj swoje kawałki drewna driftowego według ich rozmiarów. Zbieraj własne drewno driftowe z plaż, rzek lub linii brzegowych lub kup hurtowo torby z drewna dryfującego w sklepie rzemieślniczym na swój wieniec. Ułóż elementy na swojej powierzchni roboczej tak, aby elementy o 13 cm i dłuższe były po jednej stronie, a krótsze po drugiej. W ten sposób możesz łatwo pracować od największych do najmniejszych kawałków podczas tworzenia wieńca.
Wskazówka: Jeśli zbierasz własne drewno z wyrzutu, pamiętaj, aby wyczyścić je szczotką do szorowania lub roztworem wybielacza i wody, aby zabić wszelkie pozostawione na nim bakterie.
Ustaw elementy tak, aby ich długość odpowiadała krzywiznom pierścienia, aby wyglądały czysto. Spróbuj dopasować elementy tak, aby nie wystawały z boków pierścienia, w przeciwnym razie możesz sprawić, że straci swój okrągły kształt. Spróbuj zakryć jak najwięcej płótna dużymi kawałkami, aby nie trzeba było wypełniać tylu luk
Wypełnij luki małymi kawałkami drewna. Rozpocznij układanie mniejszych kawałków drewna driftowego na większych kawałkach, aby nadać dekoracji większą głębię. Spróbuj ułożyć kawałki tak, aby zakrywały jak najwięcej płótna, zanim przykleisz je gorącym klejem. Kontynuuj pracę wokół całego wieńca, wypełniając najpierw największe luki, zanim zaczniesz pracować nad najmniejszymi.
Następnie poczekaj aż wszystko dobrze wyschnie i doklej do swojego wieńca pojedyncze mniejsze zdobienia z innych materiałów – wedle uznania!

 

Możesz również polubić…