Mała łazienka czyli duży kłopot?

Szukasz pomysłów na małą łazienkę? Niewielka łazienka może być stylowa, praktyczna i przy odpowiednim know-how, zajmować mało miejsca.
Duże łazienki to luksus, o którym wielu z nas może tylko pomarzyć – wolnostojąca wanna na środku pokoju, w komplecie z kominkiem i wystawnym fotelem, jest na liście życzeń każdego, prawda? Jakkolwiek jest to prawdą, uważamy, że kompaktowe łazienki mogą być równie wspaniałe!

Mała przestrzeń nie musi wyglądać na zagraconą lub ciasną, gdy zastosujesz kilka sprytnych sztuczek – Twój pokój może wkrótce emanować stylem i wyrafinowaniem, nawet jeśli masz tylko prysznic do eksperymentowania.

Kilka wskazówek dotyczących oszczędzania miejsca w połączeniu z mnóstwem wspaniałych akcesoriów i tekstyliów zamieni najskromniejsze łazienki w godne pozazdroszczenia miejsce w ciągu kilku minut. Pokażemy Ci, jak stworzyć małą łazienkę swoich marzeń.

Stwórz iluzję przestrzeni za pomocą owalnej wanny

Nie wahaj się umieścić wolnostojącej wanny w małej łazience. Owalna wanna ścina rogi, aby zwiększyć wrażenie przestrzeni. Płytka półka do ukrycia rur odpływowych służy również jako dodatkowa powierzchnia do ekspozycji soli do kąpieli i roślin.
Jeśli w łazience nie masz wystarczająco dużo miejsca na prysznic, wybierz wolnostojącą wannę z baterią natryskową. To doskonała wymówka, aby spędzać wieczory wylegując się w wannie. Jeśli brakuje Ci miejsca do przechowywania, brodzik nie tylko będzie wyglądał jak gotowy na Instagram, ale także zapewni łatwy dostęp do zapasów kąpielowych.

Sprytnie zarządzaj materiałami i kształtami

Pomysły na małe łazienki często przychodzą dopiero kiedy buszujemy w marketach czy przeglądamy katalogi więc daj sobie trochę inspiracji. Korzystaj z rożnych opcji, np. biały marmur jako płytki ścienne nadaje małej przestrzeni odrobinę blasku.
Sześciokątne płytki dodają tego „czegoś” pomieszczeniu bez przytłaczania pokoju wzorem. Dla dobrego połączenia możesz sześciokąty zastosować również w kuchni czy przedpokoju.
Stara tapeta może być zastąpiona elegancką boazerią na pióro i wpust pomalowaną na biało i powtórzoną na panelu wanny, aby uzyskać opływowe podejście. Stary dywan wymień na podłogę z linoleum o industrialnym wyglądzie, która jest bardziej higieniczna i przyjemna dla oka.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.newtrendy.pl/

 

Możesz również polubić…