Rolety rzymskie w naszych domach, co podoba się w rozwiązaniach rolet rzymskich?

Rolety okienne już od dobrych kilkunastu lat cieszą się dużą popularnością. Są nie tylko praktyczne, ale i stylowe, dzięki czemu stanowią prawdziwą ozdobę dla wnętrza. Na rynku można spotkać wiele różnych rodzajów rolet, wśród nich, znajdują się między innymi rzymskie. Czym się wyróżniają? Dlaczego są tak chętnie wybierane?

Czym są rolety rzymskie?

Nazwa nawiązuje do Rzymu i właściwie nie bez powodu, ponieważ historia rolet rzymskich sięga aż starożytności, kiedy to powszechne było wieszanie w oknach różnego rodzaju mokrych materiałów, w celu osłony przed brudem i kurzem dostającym się do wnętrz domów. Oczywiście wówczas nie miało to wiele wspólnego ze współczesnym rozumieniem osłony okien, jednak nazwa przetrwała i jest pewnym nawiązaniem. Dziś rolety rzymskie stanowią prawdziwą ozdobę okien i są niezwykle stylowe oraz gustowne, z tego też powodu cieszą się dużą popularnością.

Rolety rzymskie – gdzie znaleźć?

Jako że jest to jeden z popularniejszych typów rolet, zdecydowanie są one pewną podstawą w asortymencie większości sklepów. Można je znaleźć zarówno stacjonarnie, jak i online, co pozwala na dopasowanie tych produktów pod swoje potrzeby. Wybierając rolety rzymskie lagusto.pl, do wyboru ma się różne ich rodzaje, kolory czy wzory, dodatkową z opcją dopasowana pod wymiar. Każde okno jest w końcu inne, warto więc zastanowić się nad tym, co najlepiej będzie pasowało. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, jaki sposób montażu jest dostępny.

Do jakich pomieszczeń najlepiej dać rolety rzymskie?

Rolety rzymskie wyróżniają się stylem i elegancją, dzięki czemu doskonale odnajdują się w pomieszczeniach reprezentatywnych, jak chociażby salony, czy jako forma wygodnej kontroli światła, np. w sypialni. Tak naprawdę można je dać jednak do praktycznie każdego pokoju, jako że są po prostu bardzo funkcjonalne, a ich wyjątkowy wygląd, jest jedynie dodatkiem, który sprawia, że wnętrze nabiera wyjątkowości. Ich dekoracyjny charakter zdecydowanie sprawia, że są chętnie wybierane, tam, gdzie mają pełnić ozdobę, jednocześnie będąc praktycznym dodatkiem, dzięki zaciemniającym właściwościom.

Do jakich wnętrz pasują rolety rzymskie?

Dzięki dużemu zróżnicowaniu wzorów i kolorów świetnie sprawdzają się tak we wnętrzach o stylu minimalistycznym czy industrialnym, jak i we wnętrzach bardziej klasycznych, glamour czy rustykalnych. Nie ma więc tak naprawdę znaczenia to, w jakim stylu urządzony jest nasz dom czy mieszkanie – możliwości dopasowania ich do takich wnętrz są ogromne. Nowoczesne i klasyczne style doskonale łączą się z dekoracją, jaką stanowią rolety rzymskie. Są po prostu rozwiązaniem uniwersalnym i to zdecydowanie najbardziej przemawia do osób, które je wybierają.

Jak zamontować rolety rzymskie?

Dużym plusem rolet rzymskich jest także łatwość ich montażu. Właściwie mamy do dyspozycji trzy opcje – na karnisz, do ściany lub na ramę okna i może być on inwazyjny albo bezinwazyjny. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się oczywiście forma najmniej inwazyjna, jako że zazwyczaj wystarczy tylko zawiesić roletę na ramię okna za pomocą specjalnych haków lub ją przykleić i tyle. Jednak nawet decydując się na bardziej skomplikowane działanie i inwazyjny montaż współcześnie zestawy takich rolet zaopatrzone są w najpotrzebniejsze elementy i nie jest ich dużo.

Możesz również polubić…