Jak konserwować podłogi drewniane

Z upływem czasu drewniana podłoga się starzeje, co oznacza, że aby utrzymać ją w dobrym stanie, należy ją regularnie konserwować. Nie jest to jednak trudne zadanie dla właścicieli domów, a wręcz całkiem proste.

Zaleca się regularne czyszczenie drewnianych podłóg i konserwowanie ich raz w miesiącu, ponieważ pozwoli to utrzymać je w dobrym stanie. Ale jak wyczyścić drewnianą podłogę?

Istnieje wiele sposobów na czyszczenie podłóg metodą “zrób to sam”, a większość z nich jest bardzo łatwa do wykonania. Oto wskazówki dotyczące czyszczenia drewnianej podłogi.

Użyj wilgotnego mopa

Jest to łatwy sposób na wyczyszczenie podłogi i nie spowoduje żadnych uszkodzeń desek podłogowych. Pierwszym krokiem jest zwilżenie mopa w wiadrze z wodą, a następnie wytarcie podłogi szmatką. Jeśli masz odkurzacz, możesz go użyć zamiast mopa.

Użyj wilgotnej ściereczki

Teraz weź wilgotną szmatkę i zacznij wycierać podłogę. Ważne jest, aby wycierać podłogę, a nie trzeć, ponieważ spowoduje to jej uszkodzenie.

Wyszoruj podłogę łagodnym mydłem

Weź delikatne mydło i szczotkę do szorowania, a następnie zacznij szorować podłogę. Należy ją szorować do momentu uzyskania białego koloru, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

Użyj myjki parowej

Urządzenia do czyszczenia parą dadzą Ci lepszy efekt, gdy użyjesz ich do wyczyszczenia drewnianej podłogi. Weź wiadro z wodą i włóż do niego myjkę parową. Upewnij się, że myjka parowa jest włączona, aby pozbyć się brudu i kurzu.

Wnioski:

Po wykonaniu tych kroków można łatwo wyczyścić drewnianą podłogę. Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy i można również zaoszczędzić czas.

 

Możesz również polubić…